
Декомунізація має відбуватися «в розумі людей», заявив в авторській програмі Дмитра Гордона в ефірі телеканала «112 Україна» мер Києва (1999–2006), голова Київської міської державної адміністрації (1996–2006), колишній народний депутат України Олександр Омельченко.
«Декомунізацію почали ми, коли я ще був заступником голови [Київської міськдержадміністрації]. Я керував знесенням матросів на Майдані Незалежності… Це було понад 20 років тому. Декомунізація повинна бути в розумі людей. У літературі, у вірші, у мистецтві, у пісні. Наше, національне, українське – згоден. Але коли декомунізацію використовують злочинно, як дерусифікацію…» – заявив Омельченко.
За його словами, президент РФ Володимир Путін «не є представником російської нації», як і «великого російського народу, його культури… такого народу, як наш».
«І перейменовувати вулиці?.. Вулицю Кутузова перейменувати? Один випадок був. Зібралися депутати. Питаю радикалів: «Чого хочете Кутузова [перейменувати]? Адже він спалив Москву?» Не треба, кажу. Хіба можна таке робити?» – розповів колишній мер Києва.
Омельченко: Ми продовжуємо злобу вносити між людьми на мовному рівні. Не треба за мовою вирішувати, хто любить цю землю. Читайте повний текст інтерв’ю
9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила пакет законів про декомунізацію. Вони забороняють радянську символіку й засуджують комуністичний режим. 15 травня 2015 року закони підписав президент України Петро Порошенко, а 21 травня того самого року вони набули чинності.
Улітку 2016 року Київрада перейменувала вулицю Михайла Кутузова, названу на честь російського полководця, на вулицю Генерала Алмазова. Олексій Алмазів – генерал-хорунжий армії Української народної республіки.
Восени 1812 року, під час російсько-французької війни, Кутузов ухвалив рішення здати Москву без бою. Пожежа, що охопила Москву у вересні 1812 року, знищила дві третини дерев’яних будівель у місті. Під час пожежі в Москві перебували війська французького імператора Наполеона.